Kremacja Wrocław

W Polsce istnieją dwie formy pochówku. Rodziny mogą zdecydować się na pogrzeb tradycyjny lub urnowy. W przypadku pogrzebu urnowego konieczne jest wcześniejsze poddanie ciała spopieleniu, które odbywa się w krematorium. Zakład pogrzebowy Witwicka oferuje kremacje we Wrocławiu.

Kremacja zwłok
we Wrocławiu

Pogrzeb kremacyjny z roku na rok staje się coraz częściej wybieraną formą pochówku. Powodów ku temu może być wiele. Mogą to być aspekty związane ze światopoglądem, ostatnią wolą, kwestią finansową lub malejącą liczbą grobów ziemnych.

W zakładzie pogrzebowym Witwicka we Wrocławiu oferujemy pogrzeby kremacyjne. Już na pierwszym spotkaniu możemy określić datę i godzinę, kiedy ma odbyć się spopielenie ciała, a tym samym uroczystości pogrzebowej.

Jak wygląda kremacja?

Proces spopielenia zwłok odbywa się w specjalnych piecach kremacyjnych, które nadzorowane są przez komputer, a cały proces odbywa się automatycznie. Nowoczesne piece skonstruowane są w taki sposób, aby kremacja zwłok odbyła się w sposób bezwonny i nie wytwarzała dymu.

Ciało Zmarłego może być przykryte całunem lub ubrane w specjalną odzież kremacyjną, która pozbawiona jest zbędnych elementów. Zmarły nie może mieć biżuterii lub innych elementów, które nie ulegną spopieleniu. Zgodnie z prawem, zwłoki powinny być umieszczone w trumnie kremacyjnej, a więc takiej, która wykonana jest z nielakierowanego drewna. Następnie trumnę wprowadza się do pieca kremacyjnego. Czas trwania kremacji wychodzi od dwóch do trzech godzin, w zależności od postury Zmarłego. Następnie pozostałości kości umieszcza się w specjalnej rozdrabniarce, która rozdrabnia kości na pył. Prochy umieszcza się w urnie, a następnie rodzina lub pracownik zakładu Witwicka może je odebrać.

Zdajemy sobie sprawę, że wielu naszych klientów może mieć pytania dotyczące kwestii formalnych oraz samej kremacji. Dlatego służymy naszą wiedzą i odpowiemy na wszystkie pytania