Pogrzeb świecki

Pogrzeb świecki to uroczystość, która odbywa się bez symboli oraz obrządku religijnego. Osobą odpowiedzialną za pożegnanie Osoby Zmarłej jest mistrz ceremonii. Zakład pogrzebowy Witwicka współpracuje z Krzysztofem Pawlickim i Mateuszem Pawlickim, którzy odpowiedzialni są za organizację uroczystości świeckich. Takie pogrzeby bardzo często odbywają się bez symboli religijnych oraz mszy. Jednak na życzenie rodziny mistrz ceremonii może wprowadzić pewne aspekty religijne jak odmówienie modlitwy.

Mistrz ceremonii może również przygotować mowę pogrzebową, w której skupi się na życiu, pasji i historii Zmarłego. Taka mowa stworzona zostaje na podstawie rozmowy z rodziną oraz ich odczuć i emocji. W imieniu rodziny może również podziękować za udział uczestnikom ceremonii i poprosić o składanie kondolencji lub poinformować o tym, że rodzina sobie tego nie życzy.

Pogrzeb Tradycyjny

Wszystkie świeckie uroczystości pogrzebowe we Wrocławiu, organizowane przez zakład Witwicka, odbywają się w bardzo eleganckiej kaplicy pogrzebowej w Grabiszynie. W sali tej możemy zapewnić oprawę muzyczną oraz florystyczną. Dbamy o odpowiednie przygotowanie pomieszczenia, aby rodzina mogła w sposób godny i spokojny pożegnać bliskiego.